Gigabyte Z690 UD (rev. 1.0). Proizvajalec procesorja: Intel, Vtičnica za procesor: LGA 1700, Združljivi procesorji: Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9. Podprti pomnilnik: DDR5-SDRAM, največji pomnilnik RAM: 128 GB, vrsta pomnilnika: DIMM. Podprti vmesniki shranjevalnih pogonov: M.2, SATA III, Podprti pogoni za shranjevanje: HDD & SSD disk. Vrsta vmesnika Ethernet: 2,5 Gigabit Ethernet. Komponenta za: PC, Faktor oblike matične plošče: ATX, Družina čipov matične plošče: Intel
| Ključne funkcije | |
| Splošno | |
| Proizvajalec procesorja | Intel |
| Procesorska vtičnica | LGA 1700 |
| Združljivi procesorji | Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9 |
| Podprt pomnilnik | DDR5-SDRAM |
| Maksimalno RAM pomnilnika | 128 GB |
| Vrsta pomnilnika | DIMM |
| Podprti vmesniki pogona za shranjevanje | M.2, SATA III |
| Podprti pogoni za shranjevanje | HDD & SSD |
| Vrsta vmesnika Ethernet | 2,5 Gigabit Ethernet |
| Komponenta za | PC |
| Faktor oblike matične plošče | ATX |
| Družina čipov matične plošče | Intel |
| Nabor čipov matične plošče | Intel Z690 Express |
| Dolge podrobnosti | |
| Procesor | |
| Proizvajalec procesorja | Intel |
| Procesorska vtičnica | LGA 1700 |
| Združljivi procesorji | Intel Core i5, Intel Core i7, Intel Core i9 |
| Spomin | |
| Podprt pomnilnik | DDR5-SDRAM |
| Število pomnilniških rež | 32 |
| Vrsta pomnilnika | DIMM |
| Pomnilniški kanali | Dvokanalni |
| ECC | Da |
| Brez ECC | Da |
| Podprta hitrost pomnilnika | 4000,4800,5200,5400,5600,5800,6000 MHz |
| Maksimalno RAM pomnilnika | 128 GB |
| Pomnilnik brez medpomnilnika | Da |
| Funkcije | |
| Komponenta za | PC |
| Faktor oblike matične plošče | ATX |
| Družina čipov matične plošče | Intel |
| Nabor čipov matične plošče | Intel Z690 Express |
| Avdio kanali | 7.1 kanali |
| PC Health Monitor | Ventilator, temperatura, napetost |
| Podpira operacijske sisteme Windows | Windows 10 x64 |
| Notranja V/I vrata | |
| Število vrat USB 2.0 | 2 |
| Vrata USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) | 1 |
| Vrata USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) | 1 |
| Vrata SATA III | 6 |
| Napajalni konektor ATX (24-pinski) | Da |
| Priključek ventilatorja CPE | Da |
| Število priključkov Molex 4pin | 1 |
| EPS napajalni konektor (8-pinski) | Da |
| Glava LED RGB | Da |
| Zadnja V/I vrata | |
| Število vrat USB 2.0 | 4 |
| Število vrat USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A | 4 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Število rež tipa A | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Število rež tipa C | 1 |
| Število vrat Ethernet LAN (RJ-45) | 1 |
| Število vrat HDMI | 1 |
| S/PDIF Out | Da |
| Količina vrat Thunderbolt | 2 |
| Krmilnik za shranjevanje | |
| Podprti pogoni za shranjevanje | HDD & SSD |
| Podprti vmesniki pogona za shranjevanje | M.2, SATA III |
| Raid RAID | 0,1,5,10 |
| Omrežje | |
| Vgrajena vrata Ethernet | Da |
| Vrsta vmesnika Ethernet | 2,5 Gigabit Ethernet |
| WLAN | Ne |
| BIOS | |
| Tip BIOS-a | UEFI AMI | 256 Mbit |
| Različica ACPI | 5.0 |
| Počisti CMOS-skakalec | Ja |
| Različica vmesnika za upravljanje namizja (DMI) | 2.7 |
| Systemverwaltung BIOS (SMBIOS) različica | 2.7 |
| Erweiterungssteckplätze | |
| PCI-Express x16-reže | 1 |
| Grafika | |
| HDCP | Ja |
| Teža in mere | |
| Širina | 305 mm |
| Globina | 244 mm |










